Na dovolenou po vlastní ose vyrazte náležitě vybaveni!

PR článek - Mnoho lidí se v současné době rozhodlo strávit svou dovolenou v tuzemsku. Může za to samozřejmě především koronavirová krize a nejrůznější opatření po celém světě, která komplikují cestování. Možná se ale rozhodnete vyrazit aspoň někam za hranice, ale někam blízko, například na Slovensko. Tam lákají zejména nám nejbližší velehory Tatry. Nepochybně všichni víme, že Tatry nejsou skvělým turistickým cílem jenom v zimních měsících na lyže, ale také během léta. Na horách je totiž krásné každé roční období. Na každou cestu je však dobré být náležitě připraven, a to i proto, že takto blízko obvykle vyrazíte po vlastní ose.

Ilustrační fotografie
reklama

Chystáme se na cestu

Ještě předtím, než vůbec někam vyrazíte, určitě stojí za to podívat se na stav svého vozu. Auto je totiž tím, na co budeme během své dovolené rozhodně spoléhat, a i když se na první pohled jeví jako samozřejmost, je důležité, aby bylo v dobrém technickém stavu. A ačkoliv Slovensko není daleko, problémy se v zahraničí řeší vždy o něco složitěji, než kdyby se nám něco přihodilo v Česku. Dobré je tedy zkontrolovat:

  • Veškeré provozní kapaliny
  • Stav baterie

Aspoň na tyto věci bychom se měli vždy podívat. Vhodné je například obhlédnout také stav podvozku, zda nám svítí všechna světla, jak moc máme sjeté pneumatiky a podobně. Protože vyrážíme do hor, určitě se může hodit zvýšit také komfort našeho cestování. K tomu vám mohou dopomoci pohodlné nášlapy, které jsou ideální zejména na dnes tolik populární větší vozy typu SUV. Zejména pokud se budete pohybovat v přírodě, sem tam projedete nějakou nezpevněnou silnici, můžete si snadno nanosit do interiéru nepořádek, což právě nášlapy dokáží mimo jiné elegantně eliminovat. Kromě toho se díky nim do vyššího vozu lépe nastupuje.

Kam přesně vyrazíte?

Dále určitě stojí za to, abychom si naplánovali konečně cíl naší cesty. Existuje celá řada populárních destinací v Tatrách, ale mezi všemi hodně vyniká známý hotel Jasná v Nízkých Tatrách, který je po rekonstrukci. Nabídne například opravdu zajímavé moderní chatky TREE HOUSES, které vám zajistí stylové ubytování. Kromě toho zde naleznete třeba skvělé venkovní wellness.

Oblečte se, jak se do hor patří

Jestliže vyrážíme do hor, rozhodně bychom neměli podceňovat naše oblečení. Pravděpodobně zde budete chtít vyrazit na nějakou tu horskou turu, zajezdit si na kolech nebo prožít libovolné jiné dobrodružství. Jako základní svršek máme samozřejmě všichni v oblibě populární trička, ale nemůže to zůstat pouze u toho. V horách se totiž počasí mění klidně z minuty na minutu, takže co hlásila předpověď dopoledne, to už za několik hodin platit nemusí. Právě z těchto důvodů je důležité, abychom mysleli i na další svršky, které nás ochrání v případě náhlé nepřízně počasí a je dobré přibalit si také:

  • Mikiny
  • Teplé bundy

Týká se to nejen našeho oblečení, ale také například batohů, které s sebou do hor bereme. Na těch by měl být použit nepromokavý nylon, nebo jiná podobná nepromokavá látka. Ta zajistí, že veškeré naše vybavení zůstane v suchu.

Další vybavení

S ohledem na naše výlety do přírody bychom ale neměli podcenit také výbavu pro naše sportovní aktivity. Pokud se vypravíte na dobrodružnou výpravu do přírody, rozhodně se vám hodí kvalitní nůž. Mnoho toho dokáží nabídnout užitečné nože Victorinox, což je značka pravých švýcarských nožů. Nabízejí vysokou kvalitu a funkčnost. Vyrábějí se z vysoce odolné nerezové oceli a umožňují víceúčelové využití, tedy přesně to, co budete v přírodě potřebovat. S takovým kvalitní švýcarským nožem nahradíte hned několik nástrojů, které tak můžete mít v jednom příjemném kompaktní balení, nezabírající zároveň ani mnoho místa.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky