Na České poště padl rekord v počtu přepravovaných zásilek

Na České poště o víkendu padl rekord v počtu přepravovaných zásilek. Ve špičce jich ve své síti přepravovala 1,13 milionu, což je 46.000 více než dosavadní maximum o týden dříve během Black Friday. Loňský rekord atakoval hranici 500.000 balíkových zásilek. ČTK to dnes řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení.

Česká pošta
reklama

Za výrazným růstem stojí předchozí uzavření většiny kamenných prodejen kvůli koronaviru i blížící se Vánoce, kdy lidé častěji řeší nákup prostřednictvím internetových obchodů. Víkend s výraznými nárůsty mají za sebou i další přepravci, jako jsou PPL, DPD či Zásilkovna. Jejich sítěmi prošly stovky tisíc zásilek.

Doručování zásilek se kvůli extrémnímu nárůstu může zpozdit. "Vzhledem k extrémním objemům, které v současné době přepravujeme, bude doručení části zásilek zpožděno o jeden až tři dny," uvádí na svých stránkách například PPL.

Podle obchodníků se letos před Vánoci přes internet nakoupí zboží za 65 miliard korun, což je meziročně o čtvrtinu více. Absolutní vrchol prodejů internetové obchody očekávají tento a příští týden.

Ve čtvrtek se otevřely i kamenné prodejny. "Je možné, že nerealizované tržby se maloobchod bude snažit dohnat rychlým výprodejem stávajících zásob, což přinese další potřebu rychlého zásobení ze skladu na prodejny. Logistické společnosti se na tuto situaci připravují, zvládnout takový souběh prudkého nárůstu e-commerce, předvánoční sezóny a případného skokového nárůstu potřeby přesunu zásob z centrálních skladů na prodejny bude pro všechny zúčastněné opravdovou výzvou," podotkl již dříve ředitel obchodu logistické firmy Gebrüder Weiss Jan Kodada.

Česká pošta nyní rozváží balíky i o víkendech. Od podzimu je možné využít síť 1800 externích výdejen balíků, tzv. Balíkoven, a k tomu je otevřená páteřní síť 3200 poboček.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky