Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mráz vpadne do Česka. Předpověď počasí na noc a neděli 1. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková výše ustoupí z našeho území k jihovýchodu a od jihozápadu se bude do střední Evropy rozšiřovat mělká tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno, na severu a severovýchodě zpočátku při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle sněhové přeháňky. Postupně ojediněle, zejména na jihu a jihozápadě mrznoucí mlhy nebo i nízká oblačnost. Nejnižší teploty -2 až -6 °C, v údolích ojediněle kolem -8 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zejména při mrznoucích mlhách se na komunikacích může lokálně vytvářet slabá námraza Tlaková tendence: zpočátku slabý vzestup, od západu postupně slabý pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle, zejména na jihu a jihozápadě mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne od jihozápadu oblačno až zataženo, k večeru v jihozápadní polovině Čech místy slabé sněžení, na jihu i srážky smíšené. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C, na Šumavě kolem 0 °C. Mírný východní až jihovýchodní, na severovýchodě jižní vítr 2 až 6 m/s, bude večer v západní polovině Čech slábnout. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zejména při mrznoucích mlhách se na komunikacích může zpočátku lokálně vytvářet slabá námraza Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: ráno mírně nepříznivé, přes den postupně většinou dobré

Témata:  počasí mráz

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy