Mezi ČR a některými zeměmi bude po první dávce očkování turistika bez omezení

Mezi Českou republikou a Maďarskem, Německem, Polskem, Rakouskem, Slovenskem, Slovinskem a Chorvatskem bude možné cestovat po první dávce očkování proti covidu-19 bez omezení. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Jde podle něj o otevření standardní turistiky.

Ilustrační fotografie

Certifikáty o očkování turistů z těchto sedmi zemí budou uznávány i například pro vstup do služeb, které budou v Česku otevřené, dodal Vojtěch.

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) na twitteru posléze uvedl, že očkovaní lidé z Izraele, Austrálie, Thajska, Nového Zélandu, Singapuru a Jižní Koreje budou moci od úterý do ČR také za turistikou a využívat i hotely a restaurace.

Aktuálně od zhruba poloviny května platí, že lidé, kteří mají aspoň 22 dní po první dávce očkování proti covidu-19 v České republice, se mohou bez karantény a nutnosti testu na koronavirus vracet ze zemí se střední a vysokou mírou rizika.

Zároveň je umožněn vstup osobám, které mají alespoň 22 dní po první dávce vakcíny, z Německa, Rakouska, Maďarska, Slovinska, Polska a Slovenska.

Podmínky pro příjezd do ČR se řídí takzvanou mapou cestovatele, jejíž aktualizaci by ministerstvo zdravotnictví mělo vydat dnes.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky