Lidé na Trutnovsku budou týden bez teplé vody

Několik tisíc domácností v Trutnově a okolních obcích, které berou teplo z elektrárny firmy ČEZ v Trutnově-Poříčí, bude od pátku 10. července do pátku 17. července bez teplé vody a tepla. Důvodem přerušení dodávek je pravidelná kontrola a údržba rozvodů tepla a dalších zařízení. Výjimkami budou Janské Lázně a trutnovský pivovar, kde teplo zajistí záložní zdroje. ČTK to dnes řekla regionální mluvčí firmy ČEZ Šárka Beránková.

Ilustrační fotografie

Odstávka začne v pátek ve 22:00. Technici a montéři při ní zkontrolují tepelné rozvody, udělají revize a případně vymění dosluhující armatury. Opravy se také dotknou výměníkových stanic. Hlavním cílem odstávky a oprav je zajištění spolehlivého provozu soustavy v příští topné sezoně 2020/2021.

Trutnovská soustava centrálního zásobování teplem je po Hradci Králové největší v hradeckém kraji. V Trutnově teplo z Poříčí odebírá asi 8000 domácností. Teplo proudí také do Mladých Buků, Horního Maršova, Bohuslavic, Suchovršic, Úpice, Radvanic a Svobody nad Úpou. Parní, horkovodní a teplovodní síť poříčského zdroje měří 144 kilometrů.

Témata: voda | Česko | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky