Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Koronavirus COVID-19 je v Česku! Máme první nakažené

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Česká republika má první tři potvrzené případy nákazy způsobené novým typem koronaviru. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes novinářům řekl, že dva lidé s pozitivními testy jsou v pražské Nemocnici Na Bulovce, třetí je v Masarykově nemocnici Ústí nad Labem.

V Praze i Ústí leží muži české národnosti, druhý případ v hlavním městě se týká americké studentky. Všichni do ČR v poslední době přicestovali z Itálie.

Testy na koronavirus byly dnes pozitivní ve třech ze 13 případů. Výsledky přezkoumá laboratoř v Berlíně, řekl novinářům Vojtěch.

V Praze je hospitalizován Čech, ročník 1952, který byl na konferenci na univerzitě v italském Udine, a Američanka narozená v roce 1999, která studuje v Miláně.

V Česku je podle ministra s kamarádkou z Ekvádoru, která vykazuje symptomy, ale její test byl negativní. Muž ročník 1976 hospitalizovaný v Ústí byl s rodinou v Itálii. Rodina je nyní v karanténě.

Témata:  Koronavirus COVID-19 koronavirus Česko

Související

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 18:19

25. prosince 2025 12:29

19. prosince 2025 10:20

Počasí nad Českem o čtvrtém adventním víkendu

S příchodem posledního adventního víkendu se počasí v Česku výrazně nezmění. Sluneční paprsky zasáhnou jen horské oblasti, v nížinách bude přetrvávat nízká oblačnost. Teploty přes den se udrží mírně nad nulou.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy