FlixBus od čtvrtka obnoví provoz na třech autobusových linkách

Autobusový dopravce FlixBus obnoví od čtvrtka provoz svých vnitrostátních spojů. Vyjede na linkách z Prahy do Liberce, Mostu a Karlových Varů. Společnost zároveň zavede v autobusech preventivní bezpečnostní opatření. FlixBus o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Provoz v posledních dnech postupně obnovují i další dopravci.

Flixbus
reklama

FlixBus přerušil v Česku veškerý svůj provoz kvůli šíření koronaviru 21. března. Už dříve společnost přestala jezdit i v domovském Německu. Nyní začne dopravce své autobusové linky znovu obnovovat. Zatím jde o postupný návrat spojů, autobusy budou jezdit podle zredukovaných jízdních řádů. Ve čtvrtek se tak na silnice vrátí první zelené autobusy na linkách Praha-Liberec, Praha-Most se zastávkami v Jirkově, Chomutově a Lounech a Praha-Karlovy Vary. "Další spoje a trasy plánujeme postupně přidávat v návaznosti na to, jak se cestující budou s rozvolňováním opatření do dálkové přepravy vracet," uvedla mluvčí společnosti Martina Čmielová.

S obnovením provozu zavede FlixBus v autobusech také zvláštní bezpečnostní opatření, která by měla zabránit dalšímu šíření koronaviru. Cestující budou muset mít během celé cesty zakrytá ústa i nos, řidiči budou vybavení ochrannými pomůckami, jako jsou jednorázové rukavice a roušky s vyměnitelným nanofiltrem. Nástup do autobusu bude umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých bude dezinfekce na ruce. Cestující budou odbavováni přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči budou cestujícím připomínat nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Uzavřeny budou také toalety a přerušen prodej občerstvení. Dopravce také vyzývá cestující k nákupu jízdenek předem a prostřednictvím platebních karet.

Provoz postupně obnovují i další dopravci, na některých dálkových autobusových linkách začala jezdit například Arriva. Provoz posiluje i na železnici, kde České dráhy, RegioJet i Leo Express už vypravují část svých zrušených spojů. Do normálu by se podle dopravců mohl provoz vrátit do poloviny června.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky