Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dočkáme se sněhu? Předpověď počasí na noc pátek 27. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po přední straně tlakové výše se středem nad Skandinávií k nám bude proudit chladný vzduch od severu až severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, místy až polojasno. Ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky, zejména na severovýchodě. Nejnižší teploty +1 až -3 °C a ojediněle tvorba náledí. Slabý proměnlivý nebo severozápadní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Ojediněle, večer místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Na severu a severovýchodě srážky četnější a na horách i trvalejší. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na horách na severu a severovýchodě očekáváme až 20 cm nového prachového sněhu, který bude postupně v kombinaci s mírným větrem vytvářet sněhové jazyky, v exponovaných polohách i závěje. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: zpočátku mírně nepříznivé, postupně dobré

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

30. května 2024 17:27

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy