Deštníky neodkládejte. Předpověď počasí na noc a pondělí 22. června

Po přední straně tlaková výše nad Francií postoupí do Čech slábnoucí okluzní fronta. Počasí na východě území bude ještě ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad východní Evropou, informuje ČHMÚ.

počasí
reklama

Počasí v noci (22-07):
V západní polovině území polojasno až jasno, k ránu ojediněle mlhy. Ve východní polovině území oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, na východě i srážky vydatné. Nejnižší teploty 16 až 12 °C, na západě až 10 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s, bude v Čechách slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Vzhledem k nasycení půdy a vydatnějším srážkám bude zejména na východě území docházet k vzestupům hladin vodních toků.

Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav

Počasí přes den (07-24):
V západní polovině území jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy, od západu převážně oblačno a místy přeháňky. Ve východní polovině území oblačno až polojasno, na východě zataženo a déšť, zpočátku i vydatný. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C, na severovýchodě a východě kolem 19 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, v Beskydech 12 °C. V Čechách zpočátku slabý, jinak mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině místy nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Vzhledem k nasycení půdy a vydatnějším srážkám bude na východě území docházet k vzestupům hladin vodních toků.

Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky