Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČSA kvůli koronaviru zastavily své linky do Milána a Boloni

ČSA
ČSA
Foto: Jan Zýka / INCORP images

České aerolinie (ČSA) dnes s okamžitou platností zastavily kvůli doporučení Bezpečnostní rady státu své linky do Milána a Boloni, kde je zvýšený výskyt koronaviru. Lety budou přerušeny zatím do 6. dubna. ČTK to dnes sdělila mluvčí dopravce Vladimíra Dufková. Dopravce už minulý týden pozastavil kvůli šíření nákazy i linku do jihokorejského Soulu.

Vláda dnes rozhodla, že kvůli šíření koronaviru zastaví všechny lety z Jižní Koreje. Plánuje také omezení letů z Milána, Benátek, Boloni a Bergama. O přerušení letů ze severu Itálie jedná vláda s Evropskou komisí. Už dříve vláda zastavila na dobu neurčitou přímé lety do Číny.

"České aerolinie v reakci na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu pozastavují s okamžitou platností pravidelné letecké spojení z Prahy do italských destinací Milán a Boloňa. Přerušení dotčených letů je v tuto chvíli provedeno od dnešního dne do 6. dubna 2020," uvedla Dufková. ČSA v létaly na trase mezi Prahou a Milánem až devětkrát týdně, do Boloni pak pětkrát za týden.

Další případné úpravy provozu podle ní budou záviset na situaci a doporučení Bezpečnostní rady státu. Cestujícím zrušených letů ČSA vrátí peníze nebo jim pomohou s přesměrováním na lety jiných dopravců. "Omlouváme se všem zákazníkům za nepříjemnosti, ale bezpečnost našich cestujících a zaměstnanců je vždy prioritou," dodala mluvčí.

Zastavení letů do severní Itálie, které plánuje vláda, by se mělo týkat linek do Benátek, Milána, Bergama a Boloni. Z pražského letiště tam dosud mířilo celkem osm linek, jednu pravidelnou linku má i brněnské letiště.

Podle statistik Letiště Praha cestovalo v lednu na třech linkách do Benátek přibližně 9900 pasažérů, na dalších třech linkách do Milána pak 36.500 lidí a do Boloni kolem 7300 cestujících. Pražské letiště má přímé spojení do dalších 12 italských měst, do nich by však lety zatím být přerušeny neměly. Itálie patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším destinacím, loni bylo podle statistik Letiště Praha na těchto linkách v Praze odbaveno více než 1,46 milionu cestujících. Itálie tak byla druhou nejvytíženější zemi po Velké Británii.

Itálie se od minulého týdne v širším měřítku potýká s nákazou COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. V neděli testy v Česku odhalily první tři případy nemoci, všichni tři pacienti přitom pobývali na severu Itálie.

Témata:  ČSA Koronavirus COVID-19 Itálie

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 10:31

Předpověď počasí na noc a pátek 24. května

Přes naše území bude postupovat k severozápadu mělká tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy