Česká pošta se potýká s falešnými zprávami. Lákají do soutěže o iPhone

V komunikačních aplikacích pro mobilní telefony a na facebooku se opět začaly objevovat falešné zprávy s logem České pošty informující o údajném zařazení uživatele do soutěže o iPhone. Pošta podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Uvedla to v tiskové zprávě.

Česká pošta
reklama

"Upozorňujeme naše zákazníky a všechny ostatní uživatele, aby na danou zprávu neodpovídali a nepokoušeli se klikat na odkazy. Je zde mimo podvod i zvýšené nebezpečí napadení počítače či mobilního zařízení škodlivým softwarem, případně zneužití osobních údajů či finanční ztráty," dodal mluvčí pošty Matyáš Vitík. Podvodná hra se projevuje i formou zpoplatněné SMS, která vyjde na 50 Kč i více.

Logo pošty je podle Vitíka ve zprávách použité neoprávněně a podnik v tuto chvíli podniká veškeré kroky, aby zobrazování zprávy spojené se jménem České pošty zabránila.

Podobné falešné zprávy s logem pošty se objevily již v minulém roce. Vedle toho se šířily i podvodné maily informující adresáta o balíčku na poště, které obsahovaly odkaz na škodlivý software.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky