Česká pošta roznese téměř pět milionů letáků o koronaviru

Česká pošta tento týden roznese do všech schránek 4,96 milionu letáků s informacemi o novém typu koronaviru. Lidé by je měli dostávat od úterý. ČTK to řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení ČP.

Česká pošta

Autorem letáků je ministerstvo zdravotnictví. "Celý proces začal dnes navážením letáků na Českou poštu. Samotný roznos letáků bude probíhat od úterý," uvedl Vysoudil.

Leták obsahuje preventivní informace o koronaviru. Shrnuje příznaky nákazy, radí s prevencí a také vyvrací některé mýty, které epidemii provází. Obsahuje kontaktní informace a nejčastější dotazy, na které odpovídá ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a jeho náměstek Roman Prymula.

Plošná distribuce letáků je součástí informační kampaně, kterou stát v souvislosti s koronavirem zahájil. O viru informují Čechy v zasažených oblastech mobilní operátoři, informační SMS zároveň dostávají všichni navrátilci ze zahraničí. Informace jsou i na dálničních informačních tabulích, na nádražích, v mezinárodních spojích nebo v obchodních centrech. Ode dneška rozdávají policisté na deseti hraničních přechodech infromační letáky řidičům.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky