Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pátek 13. dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Od jihozápadu přejde přes naše území studená fronta, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Oblačno až zataženo, zejména na jihozápadě Čech postupně místy polojasno. Postupně místy déšť nebo přeháňky a zpočátku místy bouřky. Na jihozápadě Čech srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty 14 až 10 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s. Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku a postupně i na západě Čech slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, k ránu slabý vzestup

Počasí přes den (07-24):Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, zejména v Čechách místy i bouřky. Postupně na Moravě a ve Slezsku polojasno a přeháňky jen ojediněle. Později odpoledne a k večeru i na většině území Čech ustávání srážek a ubývání oblačnosti na polojasno. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, na západě Čech kolem 16 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku čerstvý jihovýchodní 4 až 9 m/s. Místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout.

Tlaková tendence: slabý až mírný, večer mírný až silný vzestup

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy