Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 21. února

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Mezi tlakovou níží se středem nad Itálií a tlakovou výší nad severní Evropou k nám bude proudit pevninský vzduch od severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Oblačno až zataženo, na jihu místy sněžení, které bude během noci ustávat. Od severu místy ubývání oblačnosti na polojasno až skoro jasno. Nejnižší teploty -3 až -7 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -9 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré, místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):Převážně polojasno, ojediněle, na severovýchodě místy zataženo a ojediněle slabé sněžení. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě místy s nárazy kolem 15 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí

Související

Aktuálně se děje

25. prosince 2025 12:29

19. prosince 2025 10:03

15. prosince 2025 12:41

4. prosince 2025 10:58

2. prosince 2025 11:27

Rodičovský příspěvek v roce 2026: navýšení se bude týkat jen některých rodičů

Od ledna 2026 se mění výše rodičovského příspěvku. Změna však nepřinese úlevu všem. Zatímco rodiče dvojčat a vícerčat si výrazně finančně polepší díky zvýšení na 700 000 Kč, rodiny s jedním dítětem zůstávají na současných 350 000 Kč, a navzdory inflaci tak reálně ztrácejí. Úprava přitom neplatí jen pro děti narozené až v roce 2026 – dotknout se může i rodin se staršími vícerčaty.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy