7 rad, jak se během veder postarat o domácí mazlíčky

Letní vedra netrápí jen lidi, ale také vaše domácí mazlíčky, kteří si však sami nemohou pomoci. Portál Mirror vydal 7 rad, jak udržet domácí zvířata v pohodě a bezpečí.

Štěně, ilustrační fotografie
reklama

1. Jako první to nejjednodušší, vaše zvíře by mělo mít neustále k dispozici dostatek vody, kterou byste měli měnit alespoň jednou denně za čerstvou a čistou.

2. Pokud se svým zvířetem někam cestujete, ujistěte se, že mají přístup k vodě v misce, ze které se nemůže rozlít voda.

3. Nikdy nenechávejte zvíře zavřené v autě, karavanu, zimní zahradě či skleníku během horkých dnů. Mohlo by se stát, že váš miláček v takto uzavřeném horkém prostředí uhyne.

4. Pokud chcete jít na procházku se svým zvířetem nebo jej chcete vyvenčit, jděte brzy ráno nebo pozdě večer, kdy už není tak teplo.

5. Pokud se svým miláčkem cvičíte, nedovolte, aby se přetrénoval. Mnoho zvířat neví, kdy přestat, pokud je cvičení baví.

6. Pokud je chodník na dotek horký, bude horký i pro zvířecí tlapy. Proto raději během velkých veder voďte své zvíře po trávě.

7. Nedovolte domácím zvířatům pít z louží, jezer, rybníků či jiných venkovních stojatých vod. Zvíře může snadno onemocnět po požití bakterií ze znečištěné vody. Místo toho si s sebou raději vezměte misku a čistou vodu v lahvi.

Témata: Zvířata | Psi
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky