Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Domažlic zadrželi dodávku s 26 uprchlíky. Je mezi nimi i 11 dětí

Evropa zachraňuje uprchlíky
Evropa zachraňuje uprchlíky
Foto: UNHCR

Policie dnes ráno zadržela nedaleko Domažlic skupinu nelegálních uprchlíků. Je mezi nimi i několik dětí.

Šestadvacet nelegálních migrantů zadržela dnes ráno policie v Poběžovicích poblíž Domažlic. Informoval o tom web Novinky.cz a informaci potvrdil i ministr vnitra Milan Chovanec. "Bude se s nimi postupovat podle zákona," řekl ministr Novinkám. 

Bezmála tři desítky uprchlíků se mačkali v nákladovém prostoru dodávky, která měla mít bulharskou značku. Podle prvotních informací pocházejí z Afghánistánu. Mezi zadrženými je i jedenáct dětí. Řidič dodávky i spolujezdec před policií utekli, v tuto chvíli po nich pátrá vrtulník.

Jedná se o jednu z největších záchytných akcí proti uprchlíkům v Česku za letošní rok. Policisté od loňského června zadrželi v souvislosti s uprchlickou krizí více než 3400. 

Témata:  uprchlíci

Aktuálně se děje

25. prosince 2025 12:29

19. prosince 2025 10:03

15. prosince 2025 12:41

4. prosince 2025 10:58

2. prosince 2025 11:27

Rodičovský příspěvek v roce 2026: navýšení se bude týkat jen některých rodičů

Od ledna 2026 se mění výše rodičovského příspěvku. Změna však nepřinese úlevu všem. Zatímco rodiče dvojčat a vícerčat si výrazně finančně polepší díky zvýšení na 700 000 Kč, rodiny s jedním dítětem zůstávají na současných 350 000 Kč, a navzdory inflaci tak reálně ztrácejí. Úprava přitom neplatí jen pro děti narozené až v roce 2026 – dotknout se může i rodin se staršími vícerčaty.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy