Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mánie gumičkování zasáhla Česko

Nový hit: gumičky nejen pro dětské náramky Fotogalerie +3
Nový hit: gumičky nejen pro dětské náramky
Foto: MiZ, MoneyMAG.cz

Gumičkování je už takový fenomén jako kdysi céčka. Gumičkuje, tedy plete náramky z gumiček, už kdekdo.

Náramkům z gumiček už podlehl celý svět. Nosí je a pletou děti i dospělí, což dokazuje, že to je zábava pro každý věk. A překvapivě je i užitečná. "Gumičkování je jednoduchá technika, která pomáhá rozvoji jemné motoriky, poznávání barev a počítání," jmenuje výhody tohoto koníčku pro děti nebo třeba tělesně postižené Gabriela Brunová - speciální pedagog v Domově pod hradem Žampach.

I v tomto domově se věnují gumičkování, což pomáhá klientům v rozvoji jejich dovedností. Začátky jsou naprosto snadné a pomůcky nejsou ani příliš drahé. Základem jsou různobarevné gumičky, které se u toho nejjednoduššího pletení dají navlékat buď na prsty, na dvě propisky nebo na speciální "stavy". Poslední věcí, kterou potřebujete jsou háčky dodávané i s gumičkami. Těmi pak náramek uzavřete a sepnete.

Speciální stavy k jednoduchému i složitějšímu pletení koupíte tamtéž, co gumičky. Někdy jsou i součástí balení gumiček. Je jich více druhů pro různé příležitosti. "Na cestování můžeme použít menší stávek. Stávky jsou různé, různě barevné, originální, neoriginální. Originální stávky mají velikou výhodu ve své kvalitě. Nejsou s ostrými hranami, tudíž nám nepraskají gumičky a vydrží i větší ohyb. Když už neděláme jenom náramky, ale pokročíme dál k různým přívěskům, co se vytvářejí pomocí dvojitých gumiček, nestane se nám, že stav praskne," vysvětlila Gabriela Brunová.

Témata:  gumičky pro náramky

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

19. června 2025 14:22

Zlato vítězí nad eurem. Centrální banky ho skupují jako nikdy

Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy