Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jana Nagyová - Nečasová dostala podmínku za zneužití vojenského zpravodajství

Jana Nagyová - Nečasová dostala podmínku za zneužití vojenského zpravodajství

Foto: Pixmac

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal vinou Janu Nečasovou, dříve Nagyovou ze zneužití Vojenského zpravodajství (VZ).

Po předběžném projednání obžaloby ji v neveřejném jednání minulý týden v pátek udělil roční podmínku. ČTK to dnes řekl olomoucký státní zástupce Pavel Komár. 

Žalobci podle něj proti rozhodnutí podají odpor, a v případu proto bude nařízeno hlavní líčení. Součástí rozhodnutí je také zastavení trestního stíhání zpravodajce Jana Pohůnka. 

Případy zbylých dvou obžalovaných v kauze, šéfů VZ Ondreje Páleníka a Milana Kovandy soud postoupil k vyřešení ministerstvu obrany.

Témata:  soudy Jana Nagyová

Související

Aktuálně se děje

20. května 2025 12:26

14. května 2025 11:21

7. května 2025 14:38

ČNB snížila úrokovou sazbu na 3,5 procenta

Česká národní banka dál uvolňuje měnovou politiku. Základní úroková sazba klesla na 3,5 procenta, přestože rostou globální nejistoty. Podle ekonomky Jany Steckerové ČNB volí obezřetný přístup a další snížení může přijít už v srpnu.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy