Šmucler o miliardě pro OKD a konci investice Amazonu

Premiér Sobotka chce dát společnosti OKD 1,1 miliardy, aby oddálila zavření dolu Paskov. Stát přitom dnes přišel o investici zásilkového gigantu Amazon. Upozornil na to na sociální síti moderátor Roman Šmucler.

Diskuse: 0

660
reklama

Sobotka navrhuje vládě, aby dala 1,1 miliardy korun těžařské společnosti, aby provozovala ztrátový důl až do roku 2016. Tedy o dva roky déle. Tím chce zabránit rychlé ztrátě přibližně 1 800 pracovních míst.

Zároveň ale dnes nerozhodnost brněnských radních způsobila, že Amazon končí s čekáním a nepostaví v Brně svůj obří sklad.

Na zajímavou souvislost upozornil Šmucler na sociální síti. Sklad totiž měl zaměstnat až 1 500 lidí. "Včera chtěli dát 1.1 miliardy OKD, že budou horníci zaměstnaní jeden rok. Takhle by to bylo zadarmo a ještě s investicemi. Pravda, horníci by se museli postupně přestěhovat za prací, ale oni asi budou nějací nezaměstnaní i na jižní Moravě," míní.

Moderátor si uvědomuje, že kvůli investici obří firmy by v Česku skončilo mnoho českých firem, především eshopů. To se ale podle něj stane i v případě, že bude sklad postaven na Slovensku či v Rakousku. A tam myšlenky investora nyní směřují.

Loading...
Témata: OKD | Amazon

Diskuze: Šmucler o miliardě pro OKD a konci investice Amazonu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky