Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusnok dostal teplé místečko

Rusnok dostal teplé místečko

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Prezident Miloš Zeman jmenuje ve středu expremiéra úřednické vlády Jiřího Rusnoka členem bankovní rady České národní banky(ČNB), oznámil dnes Hrad. Jmenování se očekávalo.

Bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních. Rusnok nahradí současnou členku bankovní rady Evu Zamrazilovou, které končí šestiletý mandát 28. února.

Prezident Zeman již od nástupu do funkce před rokem avizoval, že členem bankovní rady jmenuje Rusnoka. Do konce ledna byl Rusnok premiérem prozatímní vlády, která od léta úřadovala bez vyslovení důvěry Poslaneckou sněmovnou. Předtím Rusnok působil jako šéf ING penzijního fondu. Dříve byl i ministrem financí a ministrem průmyslu a obchodu.

Bankovní rada ČNB je sedmičlenná. Další výměna rady je možná v červenci 2016, kdy končí mandát guvernérovi Miroslavu Singerovi a členovi bankovní rady Kamilu Janáčkovi.

Témata:  Jiří Rusnok (ex-premiér)

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 12:41

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

26. listopadu 2025 11:04

Odborníci i zákon mají jasno. Upravený státní rozpočet má dodat stávající vláda

Předložení návrhu rozpočtu na další rok je klíčovou povinností každé české vlády. Daňoví poplatníci si ji za to platí. Za to, aby rozpočtovala užití jejich vybraných daní a odvodů. Momentálně, jako vždy, má Česko jen jednu vládu. Tu Fialovu. Žádné dvojvládí neexistovalo, neexistuje a existovat nebude. I když je Fialova vláda v demisi, stále vládne. A stále tak má povinnost předložit návrh rozpočtu na rok 2026.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy