Kádner: Schwarzenberg připravil Čechy o práci

Místopředseda Věcí veřejných a poslanec David Kádner zkritizoval bývalého ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga. Předseda TOP 09 si dle Kádnera jel na Ukrajinu udělat reklamu, čímž ovšem ohrozil pracovní místa pro řadu Čechů.

660
reklama

Ukrajina se nyní rozhoduje, jakým směrem se vydá, zda bude spolupracovat s Evropskou unií či s Ruskem, jehož politický systém můžeme stěží nazvat demokratickým, avšak současná ukrajinská vláda má k němu blíže.

Schwarzenberg jel na Ukrajinu, kde vyjádřil podporu proevropskému směru, který představují demonstranti. Podle Kádnera však zapomněl zdůraznit, že jde o jeho osobní názor a nikoli o názor zahraničního výboru sněmovny, čímž podrazil českou ekonomiku.

„Ukrajina představuje velký exportní trh pro český průmysl a znamená tedy pro naši zemi tisíce pracovních míst. Karel Schwarzenberg byl příliš dlouho ministrem zahraničních věcí na to, aby si neuvědomoval, že čím dál na východ, tím více zakázky závisí na politice. To, že na Ukrajině dnes vítězí „proruská" vláda, znamená, že Karlova řeč pro nás bude znamenat méně ukrajinských zakázek," píše Kádner na blogu iDnes.cz.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky