Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Spisovatel zaútočil na Zemana dopisem ostrým jako břitva. Podívejte se

Spisovatel zaútočil na Zemana dopisem ostrým jako břitva. Podívejte se

Foto: spoz.cz

Působení prezidenta České republiky Miloše Zemana v úřadu budí velkou pozornost. Na popud jeho jednání vznikl i otevřený dopis. Co byste mu napsali vy?

Spisovatel, bloger a příležitostný herec Vladimír Kroupa napsal prezidentu Zemanovi dopis, který zveřejnil, a vypisuje se v něm ze zklamání a ztráty hrdosti za svou zem.  "Ano, stydím se nyní za svou rodnou zem, protože její hlavou je ve vaší osobě člověk, který není ani maličko hoden toho, aby si ho lid vážil. Zkoušel jsem přemýšlet nad otázkou, zda jste pro mě osobně, v mých očích a v mém přesvědčení, byl alespoň v jedné jediné záležitosti dobrým prezidentem. Ne, nebyl, ani jednou," píše v otevřeném dopise Kroupa.

Poslední kapkou, která ho donutila k takové reakci, byla prezidentova schůzka s některými členy ČSSD za zády jejich předsedy Sobotky.  "Tímto aktem, který byl jednoznačně za hranicí jak morálky, tak politické kultury, a vůbec všeho, co se dá nazvat politikou," zmiňuje. Celý dopis najdete ZDE.

Kroupa v dopisu podezírá Zemana, že jeho současná zdravotní indispozice je pouze zástěrkou. "Víte, po zkušenostech s vašimi metodami mám velikou potíž uvěřit vám, a třeba i konziliu lékařů z celé planety, že je tato vaše kolenní nehoda skutečná," píše spisovatel.

Témata:  Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

28. dubna 2025 12:40

Češi ročně investují 60 miliard do domácích mazlíčků. Výdaje rostou i kvůli inflaci

Nejvyšší inflace za posledních přibližně třicet let, která v Česku v uplynulých letech udeřila, se promítla i do nárůstu výdajů za psi a kočky. Za psa tak dnes běžná domácnost v ČR utratí průměrně zhruba 1500 korun měsíčně, za kočku zhruba polovinu této částky. Přitom alespoň jednoho psa vlastní na dva miliony českých domácností, alespoň jednu kočku pak bezmála 1,5 milionu domácností. Výdaje za „psa v obýváku“ tak činí přibližně 40 miliard korun ročně, kočky coby domácí mazlíčci pak v souhrnu vyjdou na přibližně 20 miliard korun.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy