Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mladík se bavil voláním na tísňovou linku 155. Zneužil ji stokrát

Záchranná služba, ilustrační fotografie
Záchranná služba, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Minimálně stokrát zneužil v úterý večer tísňovou linku zdravotnické záchranné služby sedmnáctiletý mladík z Přerovska, uvedla přerovská policie. Během blokování linky byl na dispečery vulgární, hovor ukončil a vzápětí volal znovu.

Stokrát stihl linku obsadit během 50 minut. Policisté mladého muže odhalili, případ vyhodnotili jako přestupek, informovala dnes ČTK mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Mladík na tísňovou linku 155 volal mezi 20:45 a 21:35. "Nepotřeboval ale pomoc, pouze se tímto způsobem bavil. V uvedené době přes mobilní aplikaci Záchranka minimálně ve sto případech volal a po spojení byl na pracovníky dispečinku vulgární a vzápětí hovor ukončil," uvedla policejní mluvčí.

Dispečeři se kvůli blokování linky obrátili na policii, kteří zneuživatele linky tísňového volání vzápětí odhalili. "Jeho jednání kvalifikovali jako přestupek, který bude projednávat a ve své kompetenci řešit Český telekomunikační úřad," dodala mluvčí.

Lidé zneužívají také tísňovou linku policie. Vedoucí Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Zbyněk Hanzl loni ČTK řekl, že více než pětina volání na tísňovou linku 158 olomouckého krajského operačního střediska je planých. Lidé se po operátorech domáhají například telefonních čísel na taxi, informací o vlakovém spojení či si chtějí popovídat. Desítky případů ročně policisté hlásí kvůli zneužití linky telekomunikačnímu úřadu, pokuty se pohybují od několika tisíc až do 200.000 korun.

Témata:  Telefony záchranná služba

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 17:29

Bezpečnostní problémy společnosti Boeing přetrvávají. Akcie od začátku roku ztratily třetinu své hodnoty

Společnost Boeing (BA), největší světový výrobce letecké techniky, je opět pod drobnohledem veřejnosti kvůli nedávnému incidentu, kdy se za letu oddělil kryt motoru, což vedlo k nouzovému přistání. Tento incident se přidává k řadě bezpečnostních problémů, kterým společnost čelí, včetně lednového incidentu s oddělením dveří, k němuž došlo jen několik dní před vypršením dohody s ministerstvem spravedlnosti. Pokud úřady zjistí porušení dohody, může Boeing čelit znovuotevření smrtelných případů z let 2018 a 2019.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy