Travelsnack omezil činnost, lidé nemohli odletět na dovolenou

Pražský prodejce zájezdů Travelsnack omezil činnost, část klientů v Česku a na Slovensku pak nemohla odletět na dovolenou.

Ilustrační fotografie
reklama

Místopředseda české Asociace cestovních kanceláří Jan Papež dnes ČTK řekl, že Travelsnack není členem asociace, takže zatím není jasné, kolika lidí se omezení činnosti firmy dotklo. Travelsnack uvádí na svém webu jako důvod omezení činnosti zablokování účtu bankou na konci června. Podle Papeže jsou ale s firmou problémy delší dobu.

"Dne 29. června 2019 Fio banka neoprávněně zablokovala náš účet a omezuje vyplacení peněžních prostředků pro cestovní služby. Proto jsme nuceni naši činnost omezit na dobu neurčitou," píše Travelsnack na svém webu. Mluvčí Fio banky Jakub Heřmánek ale řekl slovenskému serveru Denník N, který na situaci kolem Travelsnacku upozornil, že banka nemůže blokovat účty klientů bez zákonného důvodu. Blíže nechtěl zablokování účtu s ohledem na bankovní tajemství komentovat.

Místopředseda Asociace cestovních kanceláří uvedl, že Travelsnack měl potíže už před datem zablokování účtu a část členů asociace si na firmu delší dobu stěžovala. "Víme, že někteří naši členové mají s nimi (firmou Travelsnack) problém z hlediska plateb," řekl Papež ČTK.

Podle Denníku N si na Travelsnack delší dobu stěžují i klienti firmy. Mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich serveru řekl, že inspekce eviduje za letošek sedm stížností na Travelsnack. První ze stížností byly podány už v březnu. Klienti firmy na Slovensku se podle serveru obrátili i na policii.

Firma Travelsnack sídlí v Praze. Jejím jediným vlastníkem je od letošního května podle obchodního rejstříku muž z Maďarska a základní kapitál společnosti činí pouze dvě koruny. Původním majitelem Travelsnacku byla pražská firma Nejrychlejší taxi a žena, která je majitelkou této společnosti, byla do konce května i jednatelkou Travelsnacku. Žena je podle rejstříku od loňského února v exekuci.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky