Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Končí lhůta pro získání voličských průkazů

Volby
Volby
Foto: Pixabay

Poslední šanci k získání voličského průkazu dnes budou mít lidé, kteří z jakýchkoli důvodů nebudou moci volit evropské poslance v místě svého bydliště. Musí si pro něj ale dojít na radnici či obecní úřad v domovské obci. Lhůta pro písemnou žádost skončila minulý pátek.

S voličským průkazem budou moci lidé hlasovat v kterékoli volební místnosti, avšak pouze v rámci republiky. Hlasování na zastupitelských úřadech v zahraničí možné není. Průkazy budou vydávat rovněž ambasády pro voliče z řad krajanů, kteří by kvůli volbám do Evropského parlamentu museli přijet do ČR.

Naposledy dnes lidé budou moci vidět či slyšet volební spoty kandidujících stran a hnutí ve vysílání České televize a Českého rozhlasu. Propagační příspěvky budou po dnešku k vidění už jen na webech volebních uskupení nebo na sociálních sítích.

O tom, které z 39 stran, hnutí nebo jejich koalic budou mít české europoslance, rozhodnou voliči v pátek a v sobotu. Výsledky budou ale zveřejněny až o nedělní noci, kdy se uzavřou volební místnosti ve většině ostatních zemí EU.

Témata:  volby eurovolby

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy