Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž ujel při zkušební jízdě s Ferrari za 51 milionů korun. Policii uniká

Ferrari
Ferrari
Foto: Pixabay

Se vzácným vozem ferrari z 80. let ujel jeho majiteli neznámý muž, který se vydával za zájemce o toto supersportovní auto a chtěl si ho v západoněmeckém Düsseldorfu vyzkoušet. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na policii, která se zloděje zatím marně snaží vypátrat.

Obchodník s historickými auty červené Ferrari 288 GTO poprvé zaregistrované v roce 1985 nabízel za více než dva miliony eur (51,5 milionu korun). Jeho prvním majitelem byl někdejší pilot formule 1 Eddie Irvine.

Ferrari 288 GTO se vyrábělo v letech 1984 až 1986. Slavnou italskou automobilku opustilo jen 277 kusů těchto aut. V britském specializovaném magazínu Autocar tento typ ferrari obsadil čtvrté místo v žebříčku nejkrásnějších vozidel 20. století.

Témata:  Ferrari

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 12:41

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

Důchody v roce 2026 porostou. Průměrná penze se dostane na nové maximum

Důchody se od ledna 2026 opět zvednou. MPSV zveřejnilo přesné parametry valorizace i aktuální čísla o hospodaření sociálního systému. Podle odhadů ČSSZ je zatím letošní bilance mírně přebytková.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy