Předpověď počasí na noc a pondělí 13. května

Po přední straně tlakové výše se středem nad Severním mořem k nám bude proudit studený vzduch od severu. Zároveň se bude nad Slovenskem vlnit frontální rozhraní a bude ovlivňovat počasí na Moravě a ve Slezsku, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Převážně zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku místy, postupně jen ojediněle déšť nebo přeháňky. K ránu na západě a severozápadě Čech ubývání oblačnosti. Nejnižší teploty 8 až 4 °C, na západě Čech až 0 °C a přízemní mrazíky. Mírný severní vítr 2 až 6 m/s. Na východě vítr čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Počasí přes den (07-24):
Většinou zataženo, na západě a severozápadě a během dne i jinde v Čechách polojasno až oblačno. Ojediněle přeháňky nebo déšť, na Moravě a ve Slezsku během dne srážky místy a večer na východě i trvalejší déšť. V polohách nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v severozápadní polovině Čech až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s. Na východě vítr čerstvý 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles nebo setrvalý stav

Témata: počasí | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky