Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump přijal Babiše nestandardně. S manželkami nezapózovali před Bílým domem

Příjezd českého premiéra Andreje Babiše do Bílého domu (7.3.2019).
Příjezd českého premiéra Andreje Babiše do Bílého domu (7.3.2019).
Foto: Reprofoto The Washington Post

Americký prezident Donald Trump s chotí Melanií dnes přijali v Bílém domě českého premiéra Andreje Babiše a jeho manželku Moniku. Vysoce sledované setkání však nezačalo zcela standardně, jak si všimli novináři. Zpravodaj televize CBS Mark Knoller poznamenal na twitteru, že "prezident vedl premiéra do Bílého domu a zapomněl na společnou fotografii". Manželky nejprve počkaly a pak je následovaly, dodal.

Dámy byly skutečně připravené se otočit čelem k novinářům. Když viděly, že jejich manželé už vstupují dovnitř, zaváhaly, podívaly se na sebe a i zezadu bylo vidět gesta, jež naznačila, že se smířily se situací. Kamery tedy u vstupu zachytily obě ženy, podobající se postavou, elegancí, výškou podpatků i délkou vlasů, pouze zezadu.

Barevně spolu velmi dobře ladily - zatímco Monika Babišová zvolila kabát světle fialové barvy s růžovou ozdobou dolní části rukávů, Melania Trumpová byla v zelených plášťových šatech.

Čelného pohledu a společné fotografie obou párů se ale fotografové nakonec dočkali - před vchodem do Oválné pracovny.

Témata:  Andrej Babiš Donald Trump USA

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy