Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pondělí 4. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Před studenou frontou, která bude přes den přecházet přes naše území k východu, k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně oblačno, na severu a severovýchodě zpočátku až zataženo. Později od západu polojasno. Nejnižší teploty 7 až 3 °C. Mírný jihozápadní, postupně až jižní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: mírný pokles Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Převážně polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti a místy občasný déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku srážky až večer. V Čechách večer od severozápadu srážky četnější a postupně nad 900 m sněhové. Ojediněle možnost bouřky. Nejvyšší teploty 15 až 19 °C, na západě kolem 14 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C, na západě kolem 6 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na čerstvý jihozápadní až západní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách a v západní polovině Čech přechodně místy i v nižších polohách kolem 25 m/s (90 km/h). Tlaková tendence: mírný až silný pokles, odpoledne od západu slabý, večer mírný až silný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí jaro

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy