Česko sevřou celodenní mrazy. Předpověď počasí na noc a pondělí 21. ledna

Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna oteplovat se začne na začátku února, kdy také přibude srážek. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zima, ilustrační fotografie
reklama

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 21. ledna do 17. února je minus 1,1 stupně Celsia. V následujících dvou týdnech by tedy mělo být výrazně chladněji. "V první polovině února se teploty opět dostanou k dlouhodobému normálu," uvedli meteorologové.

Česko také po srážkově vydatném začátku roku čekají do konce ledna sušší dny. "V první polovině února budou už srážky četnější a týdenní úhrny se dostanou k normálu pro toto roční období," dodal ČHMÚ. Dlouhodobý průměrný srážkový úhrn je v následujících čtyřech týdnech 35 milimetrů.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno a ojediněle slabé sněžení. Místy, zejména na horách a v severovýchodní polovině území jasno a postupně ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší teploty -5 až -10 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce kolem -13 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno.

Tlaková tendence: mírný, postupně jen slabý vzestup

Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé až nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Převážně jasno až polojasno. Ojediněle, ráno a dopoledne místy, zejména v jihozápadní polovině Čech až zataženo nízkou oblačností a ojediněle slabé sněžení. Ojediněle mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty -4 až 0 °C, v 1000 m na horách kolem -6 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno.

Tlaková tendence: zpočátku slabý vzestup, postupně slabý pokles

Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé až nepříznivé

Témata: počasí | zima | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky