Předpověď počasí na noc a sobotu 12. ledna

Okludující frontální systém postoupí v noci z našeho území k jihovýchodu a během dne začne počasí u nás ovlivňovat od západu další frontální systém, informuje ČHMÚ

Zima, ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zataženo, zpočátku na většině území, postupně místy občasné sněžení. Zpočátku na severozápadě, postupně i jinde v Čechách v polohách pod 400 m srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší teploty +1 až -3 °C, na východě až -6 °C. Během noci oteplování. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s. Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků. Na jihovýchodě Moravy vítr mírný.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky, v Čechách pod 400 m smíšené nebo dešťové. Během dne od západu na většině území občasný déšť, jen nad 600 m, na východě nad 400 m sněžení, na horách k večeru i vydatnější. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, zejména večer s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s. Zpočátku od vyšších poloh, postupně jen na horách místy tvorba sněhových jazyků a závějí. Na jihovýchodě Moravy vítr mírný.

Tlaková tendence: zpočátku setrvalý stav, postupně mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky