Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na Nový rok

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Přes naše území bude od severozápadu postupovat frontální systém. Za ním k nám večer začne proudit studený vzduch, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na Moravě zpočátku místy polojasno. Místy slabý déšť nebo mrholení, nad 800 m, na Moravě a ve Slezsku i v nižších polohách, i srážky sněhové. Ojediněle mlhy. Nejnižší teploty +4 až 0 °C, ve východní polovině území +1 až -3 °C. K ránu oteplování. Slabý západní nebo proměnlivý vítr do 4 m/s. K ránu vítr většinou mírný západní až jihozápadní 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: slabý, postupně mírný pokles Rozptylové podmínky: dobré, místy až mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno, ojediněle, na severovýchodě zpočátku místy, déšť, na horách občasné sněžení nebo déšť se sněhem. K večeru od severu proměnlivá oblačnost s přeháňkami, nad 800 m, postupně nad 300 m smíšenými nebo sněhovými. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C. Mírný, postupně čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 20 m/s (70 km/h). Večer se bude vítr měnit na severozápadní a bude dále zesilovat. Tlaková tendence: mírný až silný pokles Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí Nový rok

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 12:41

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

26. listopadu 2025 11:04

Odborníci i zákon mají jasno. Upravený státní rozpočet má dodat stávající vláda

Předložení návrhu rozpočtu na další rok je klíčovou povinností každé české vlády. Daňoví poplatníci si ji za to platí. Za to, aby rozpočtovala užití jejich vybraných daní a odvodů. Momentálně, jako vždy, má Česko jen jednu vládu. Tu Fialovu. Žádné dvojvládí neexistovalo, neexistuje a existovat nebude. I když je Fialova vláda v demisi, stále vládne. A stále tak má povinnost předložit návrh rozpočtu na rok 2026.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy