Předpověď počasí na noc a pátek 30. listopadu

Od západu bude na naše území postupovat frontální systém. Východ území bude zpočátku ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní Evropou.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Polojasno nebo skoro jasno, na Moravě a ve Slezsku místy nízká oblačnost. V Čechách od západu postupně oblačno až zataženo. Ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Nejnižší teploty -3 až -7 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a na severu čerstvý 6 až 11 m/s, místy v nárazech 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách místy až 30 m/s (až 110 km/h). V západní polovině Čech vítr slabý do 3 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Na východě místy skoro jasno. Odpoledne a večer v Čechách od západu občas sněžení nebo mrznoucí déšť s tvorbou ledovky, zejména na západě. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, v 1000 m na horách kolem -4 °C, na Šumavě kolem 0 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a na severu čerstvý 5 až 10 m/s, místy v nárazech 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách místy až 30 m/s (až 110 km/h), večer bude slábnout. V západní polovině Čech vítr slabý do 3 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles, postupně setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech místy mírně nepříznivé

Témata: počasí | zima | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky