Jak se ve sněmovně hlasovalo o politických trafikách? Babiš odešel a jeho poslanci zákon potopili

„Stínová koalice ANO, KSČM a SPD včera zamítla pirátský návrh nominačního zákona, jehož ambicí bylo zprůhlednit obsazování postů ve státních a polostátních firmách.

Ilustrační fotografie
reklama

K zamítnutí zákona proti politickým trafikám dochází v době, kdy si vláda zajišťuje důvěru od komunistů. Hlasy pro důvěru by měla získat právě díky trafikám pro komunisty v dozorčích radách firem ovládaných státem. Motivace Babiše pro vykostění našeho nominačního zákona je zřejmá,” zdůrazňuje předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

„Přitom ještě před pár měsíci to byl právě Andrej Babiš, který volal po přísném nominačním zákonu, který by celý proces zprůhlednil. Právě i na základě dohody s premiérem Babišem a příslibu podpory jeho hnutí jsme zákon proti politickým trafikám předložili. Později však Babiš otočil, své slovo nedodržel a přišel s tím, že předloží vlastní verzi nominačního zákona – ta je nicméně oproti pirátskému návrhu okleštěná a svůj účel neplní.

Mám pocit, že si Andrej Babiš na bojovníka proti korupci jen hraje, a když se má skutečně přijmout relevantní opatření, tak strčí hlavu do písku a na hlasování do Sněmovny ani nepřijde,” uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky