Aktuality

Datart prodejna

Electro World spustil výprodej se slevami až 50 procent. Mění se na DATART

Aktuality

Po schválení spojení zlínské skupiny HP TRONIC (DATART) a NAY (Electro World) soutěžními úřady v České republice i na Slovensku začíná realizace plánované integrace. Prodejny v České republice budou postupně sjednocené pod značku DATART, na Slovensku pod značku NAY. Aktuálně probíhá komunikace změn směrem k zákazníkům.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Předpověď počasí na noc a sobotu 13. července

Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na východě a jihovýchodě a chladnějším na západě a severozápadě, které se bude zvolna přesouvat k východu, informuje ČHMÚ.

Prezidentská debata CNN: prezident Joe Biden

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Aktuality

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Keir Starmer, předseda Labouristické strany

Pro britské konzervativce je volební výsledek horší než potopení Titaniku. I přes triumf levice libra zpevňuje, akcie rostou

Aktuality Komentář

Britští konzervativci utrpěli volební porážku historického rozsahu. Labouristé triumfují. Trhy jsou ale celkem v klidu, termínové kontrakty na britské akcie rostou, libra zpevňuje. Jak to? Vždyť labouristé jsou středolevou partají, kterou trhy tradičně příliš rády neměly. Rozhodně mnohem méně než pravicové konzervativce. 

Elektroauta VW.

VW bude propouštět. O elektroauta wolfsburgské značky je malý zájem

Aktuality

Elektromobilita představuje významné riziko pro pracovní místa v automobilovém průmyslu, přičemž prodeje elektromobilů v současnosti v Německu zaostávají. Tento trend je obzvláště znepokojivý pro zhruba 1000 zaměstnanců společnosti VW v Sasku, jejichž pracovní pozice jsou nyní ohroženy více než kdy jindy.

Ilustrační fotografie

ZMĚNA OD 1. ČERVENCE: Získejte chytrý elektroměr. Distribuční společnosti na to mají tři roky

Aktuality

Od 1. července 2024 začíná tříletá lhůta pro instalace nových chytrých elektroměrů všem zákazníkům s roční spotřebou elektřiny nad 6 MWh. Tato moderní zařízení přinesou spotřebitelům řadu výhod a podpoří efektivní řízení spotřeby elektřiny. Instalace bude probíhat bezplatně a zákazníci o ně distributora nemusí žádat, výměnu elektroměrů zajistí distribuční společnosti podle svého harmonogramu.

Andrej Babiš, Viktor Orbán a Herbert Kickl založili novou frakci v Evropském parlamentu, Patrioti pro Evropu.

Aktuality

Otřes v EU: Babiš se spojil s Orbánem a Kicklem a založili frakci

Hnutí ANO vedené bývalým premiérem Andrejem Babišem, maďarská strana Fidesz současného premiéra Viktora Orbána a Svobodná strana Rakouska (FPÖ) oznámily vytvoření nové politické aliance. Informoval o tom dnes ve Vídni šéf FPÖ Herbert Kickl na tiskové konferenci. Aliance zve ke spolupráci i další evropské politické strany.

Kaspersky Lab

USA zakázaly ruský antivirový software Kaspersky

Aktuality

Administrativa prezidenta Joea Bidena ve čtvrtek zakázala ruské firmě Kaspersky, která se zabývá kybernetickou bezpečností, poskytovat své oblíbené antivirové produkty ve Spojených státech kvůli obavám o národní bezpečnost, uvedlo americké ministerstvo obchodu.

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Pilulka v krizi: Akcie na historickém minimu, chybějící finanční prostředky a boj o přežití

Online lékárna Pilulka, kdysi vycházející hvězda českého trhu, se v současnosti nachází v kritické situaci. Akcie společnosti na pražské burze klesly na historické minimum, což je odrazem turbulentního období poznamenaného neúspěšnou expanzí a širším zpomalením elektronického obchodu. Navzdory snahám o zlepšení finanční situace společnost stále nemá dostatek kapitálu a její budoucnost zůstává nejistá. Vedení společnosti však věří v lepší zítřky.