Tesla model Y

Tesla model Y

Tesla Model Y ovládla český trh s elektromobily v roce 2024

Aktuality

Tesla Model Y se v roce 2024 stala nejregistrovanějším novým elektromobilem v České republice, když poprvé překonala hranici 2 tisíc registrací (2 006). Na prvním místě vystřídala Škodu Enyaq, která s 1 641 registracemi obsadila třetí příčku. Tesla Model 3 si těsně udržela druhé místo s 1 656 registracemi. Celkový počet osobních bateriových elektromobilů v ČR ke konci roku přesáhl 36 tisíc. Tato data vycházejí z aktuálních informací webu cistadoprava.cz, která čerpá ze zdrojových dat Ministerstva dopravy a Svazu dovozců automobilů.

Aktuálně se děje

21. října 2025 11:48

Zlato láme rekordy: Nejistota ve světě žene investory k nejstarší jistotě lidstva

Král drahých kovů si pověst „bezpečného přístavu“ na finančních trzích obhajuje s velkým přehledem. Od začátku roku 2025 jeho cena vzrostla o více než 50 % a poprvé v historii překonala hranici 4 000 USD za trojskou unci – a to dokonce během vládního shutdownu v USA. Takto prudký růst však otevírá otázku, zda zlato zvládne udržet tempo a zamíří až k hranici 5 000 USD, nebo přijde ochlazení. Podrobnější pohled na situaci nabízí Olívia Lacenová, analytička Wonderinterest Trading Ltd., ve své aktuální analýze.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Stát přijde o miliardy, ceny moc neklesnou. Nová vláda žene gastro do maďarského experimentu

Snížení DPH na podávání nealkoholických nápojů v gastronomii z 21 % na 12 %, které chystá vznikající vláda, by snížilo příjmy státního rozpočtu přibližně o 1,5 miliardy Kč ročně. Dopad na ceny pro zákazníky by však byl omezený – zkušenosti ukazují, že podniky snížení sazby obvykle plně nepřenesou do cen. Část úspory si ponechávají jako vyšší marži, takže opatření pomáhá spíše podnikatelům v gastronomii než spotřebitelům.