Česká televize

Světlana Witowská

Witowská: Končím v Událostech... ČT řeší velké ZMĚNY!

Aktuality

Redaktorka Světlana Witowská (47) skončí s moderováním pořadů Události a Události, komentáře v České televizi v průběhu léta. Nikdo nový zatím nepřijde, při moderování obou pořadů se budou střídat současní členové moderátorského týmu - tedy Daniela Písařovicová, Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin Řezníček a Jakub Železný. ČTK to dnes řekla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Česká televize

Česká televize nabídne o Vánocích čtyři nové pohádky

Aktuality

Česká televize (ČT) připravila letos na Vánoce čtyři nové pohádky - Princezna a půl království, Čarovný kamínek, Čertí brko a pro sluchově postižené Kde bydlí strašidla. Nový rok začne pokračováním koprodukční minisérie Marie Terezie, jejíž nové části se objeví 1. a 2. ledna. Po Novém roce se představí nový formát Peče celá země, ve kterém se objeví 12 amatérských pekařů a cukrářů. Novináře o tom dnes informoval generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Parte Karel Gott

Pohřeb Karla Gotta: Česká televize v sobotu zrušila 16 pořadů

Aktuality

Kvůli pohřbu Karla Gotta Česká televize na programu ČT1 v sobotu zrušila 16 pořadů, které nahradila snímky se zpěvákem. Prima chystá v pátek a v sobotu 15 živých vstupů, Nova se v sobotu přidá k ČT s přímým přenosem ze zádušní mše v chrámu svatého Víta. Vyplývá to z informací televizí.

Jaromír Soukup

Soukup se bude muset omluvit za pranýřování České televize

Aktuality

Soud dnes přiznal České televizi (ČT) nárok na omluvu za výroky o jejím hospodaření, které pronesl generální ředitel TV Barrandov ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa. ČT poukazovala na to, že tvrzení zasáhla do její dobré pověsti. Společnost Barrandov Televizní Studio žádala zamítnutí žaloby s tím, že napadená vyjádření měla faktický podklad a že moderátor chtěl podnítit veřejnou diskusi. Verdikt není pravomocný. Reakci TV Barrandov ČTK zjišťuje.

Česká televize

Aktuality

Česká televize nebude do roku 2021 zvyšovat koncesionářské poplatky

Česká televize nebude pro stávající rozsah poskytovaných služeb minimálně do roku 2021 požadovat úpravu výše koncesionářského poplatku. Posledních deset let je v nezměněné výši 135 korun, jeho reálná hodnota je ale vzhledem k růstu cen o 24 Kč nižší. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Ilustrační fotografie

Svobodní navrhují dobrovolné koncesionářské poplatky. Jak by Česká televize fungovala?

Aktuality

Česká televize, jakožto veřejnoprávní médium, každoročně předkládá Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR výroční zprávy o svém hospodaření a činnosti za předešlý rok. Poslanci však poslední dokumenty za roky 2016 a 2017 neschválili. Naopak při prvním pokusu o projednávání jsme byli svědky trumfování se zástupců jednotlivých politických stran. Šlo o to, která z nich má více veřejných funkcí a měla by tak mít automaticky větší prostor ve vysílání České televize.

Andrej Babiš

Ostuda v ČT: Diskuse Babiše s moderátorem byla vyhrocená

Aktuality

Pořad Otázky Václava Moravce dnes v České televizi doprovázela místy vyhrocená debata mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a moderátorem. Zatímco předsedovi vlády vadilo, že je přerušován, Moravec opakovaně Babiše žádal, aby odpovídal na jeho otázky. Spor vedli především ohledně počtu nově postavených dálnic a silnic nebo o plnění předvolebních slibů ANO.

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Moderátor Soukup: Absurdní, dělám legraci, brání se moderátor 11 pořadů proti trestnímu oznámení ČT.

Aktuality

Česká televize podává trestní oznámení kvůli pondělnímu vydání pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa. Moderátor a generální ředitel v jedné osobě v něm ostře kritizoval zaměstnance ČT Noru Fridrichovou a Luboše Rosího. TV Barrandov považuje celou situaci za pokus o cenzuru českého mediálního prostředí, Jaromír Soukup vzkázal, že jí nikdy nepřipustí.

Ilustrační foto

Bydlení

Nemáte doma televizi ani rádio? Možná musíte koncesionářské poplatky zaplatit stejně

Koncesionářské poplatky upravuje zákon. Každá domácnost, která vlastní byť jen přenosné rádio, tak měsíčně zaplatí 45 korun jako rozhlasový poplatek. Televizní poplatek se platí i za počítače s televizní kartou, ale například i za autorádio. A to i přesto, že doma žádné stolní nemáte. Naopak za sledování zpravodajství na internetu se platit nemusí.

Ilustrační foto

Ignorujete ČT? Může vás to stát desetitisíce korun

Aktuality

Pokuty můžeme v dnešní době obdržet za kde co. Za překročení maximální povolené rychlosti v autě, za jízdu bez lístku v tramvaji nebo za prohraný soud. Lidé ji ale mohou dostat i za sledování televize, pokud za ni správně neplatí.

Ilustrační fotografie

Sledování vypnutých televizních programů umožní televize přes internet

Aktuality

Televizní programy lze už několik let, vedle tradičního pozemního vysílání, sledovat přes internetové připojení. Televize po síti oproti plošnému DVB-T vysílání nabízí lepší kvalitu obrazu nebo možnost vracet se několik dní nazpět. V souvislosti s vypínáním vysílačů celostátních multiplexů digitálního vysílání (DVB-T) a přechodu na DVB-T2, dochází už nyní k vypnutí nebo přesunu programů pozemního vysílání – aktuálně ČT Sport, ČT :D nebo ČT Art. Program ČT Sport bude poté k dispozici v síti DVB-T2, v původním DVB-T vysílání jej bude možné ještě do konce roku 2018 naladit na regionálních sítích 7, 10 a 20. Programy lze také sledovat na moderní televizi přes internet.

Andrej Babiš

Aktuality

Zkorumpovaná pakáž? Babiš se pustil do novinářky ČT

Novináři České televize, konkrétně z pořadu Reportéři ČT, se v nejnovějším díle věnovali tomu, o kolik peněz by mohl přijít koncert Agrofert v případě, že jej jeho majitel a ministr financí Andreje Babiše kvůli novému zákonu o střetu zájmů nepřevede do svěřeneckého fondu. A Babiš s novináři pořádně a nekompromisně zúčtoval.

Ilustrační fotografie

Česká televize posílá kritikům svého vysílání ostrý vzkaz

Aktuality

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tvrdí, že Česká televize porušila zákon, když při vysílání zpravodajského bloku Americká volební noc k volbě amerického prezidenta stranila demokratce Hillary Clintonové. S tím ale vedení redakce zpravodajství důrazně nesouhlasí. Radě proto zaslalo otevřený dopis.

Bohuslav Sobotka

Ekonomika

Zestátnění ČT? Sobotka má jasno. A neopomněl si rýpnout do Babiše

Prezident Miloš Zeman nebo vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš se vyslovili pro zestátnění českých veřejnoprávních médií. Podle hlavy státu je třeba Česká televize hlásnou troubou TOP 09. Premiér Bohuslav Sobotka teď jasně naznačil, jaký je jeho názor na tyto iniciativy.

Ilustrační fotografie

Nemáte televizi? Nevadí, za ČT asi budete platit stejně

Ekonomika

Koncesionářské poplatky budou zřejmě platit i lidé, kteří nemají televizi či rádio. Navrhuje to generální ředitel České televize Petr Dvořák s tím, že stále více lidí sleduje televizi a poslouchá rádio přes internet.

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy