Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi šílí po hypotékách

Češi šílí po hypotékách

Foto: Pixmac

Banky v roce 2011 poskytly občanům 71 088 hypoték v celkové výši 119,077 miliardy korun, což je meziročně o 40 procent více. Ve středu o tom na své webové prezentaci informovalo ministerstvo pro místní rozvoj.

Hypotéky si však braly také firmy, obce a města, celkem tak hypoteční banky loni poskytly 72 721 za 141,197 miliardy korun. To je meziročně o 47 procent více. Údaje mírně upřesnily odhad Hypoteční banky z první poloviny ledna, která odhadla nárůst hypotečního trhu v loňském roce na 117 miliard korun. "Za vysoký výsledek hypotečního trhu v roce 2011 vděčíme souhře několika faktorů. Trh povzbudila příznivá ekonomická nálada, očekávané zvýšení sazby DPH z 10 na 14 procent od 1. ledna 2012, výhodné úrokové sazby a stabilní ceny nemovitostí. V tomto směru rok 2011 předčil naše očekávání," tehdy uvedl Jan Sadil, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky. Jak doplnil, pro letošek očekává, že hypoteční trh nedosáhne výsledků roku 2011. "Může se pohybovat kolem 100 miliard korun," predikoval Sadil. Hypoteční banky od počátku své činnosti v polovině 90. let minulého století poskytly celkem 589 274 hypotečních úvěrů za 1,16 bilionu korun. Z toho občanům bylo určeno 572 633 hypoték za 867,384 miliardy korun.

Témata:  hypotéky

Související

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 18:19

25. prosince 2025 12:29

19. prosince 2025 10:20

Počasí nad Českem o čtvrtém adventním víkendu

S příchodem posledního adventního víkendu se počasí v Česku výrazně nezmění. Sluneční paprsky zasáhnou jen horské oblasti, v nížinách bude přetrvávat nízká oblačnost. Teploty přes den se udrží mírně nad nulou.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační foto

Půjčka na cokoliv je připravena pomáhat každý den

Stačí jen základní osobní údaje, vyplnění krátkého formuláře a odpověď dorazí velmi rychle! Ovšem, žádost o úvěr je v moderní době tak jednoduchá, jako například nádech a výdech. Jinými slovy, jedná se o cestu, která je bez čekání a úředních formalit. Peníze bude možné využít ještě dnes a konkrétní účel je pouze na uvážení samotných žadatelů. Rychlovarná konvice, lednička nebo různé poplatky v domácnosti, tímto způsobem lze řešit tisíce různých otázek. Vlastně, je to jednoduchý úkol, který se odehrává pouze v internetovém prohlížeči. Kdo by ještě chtěl chodit na pobočku, že?