Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 21. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Z centrálního Středomoří bude do střední Evropy postupovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Jasno až polojasno, během noci od jihu přibývání oblačnosti a později na jihu území ojediněle déšť nebo přeháňky. Ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 14 až 10 °C. Slabý, k ránu mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. Na severovýchodě území vítr slabý proměnlivý do 3 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav


Počasí přes den (07-24):
Většinou oblačno, na severu a severovýchodě zpočátku místy až polojasno. Ojediněle, během dne místy přeháňky nebo déšť, ojediněle i bouřky. Večer od jihovýchodu další přibývání oblačnosti i srážek. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C, při slunečním svitu až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě území vítr jen slabý do 4 m/s.


Tlaková tendence: mírný pokles, večer setrvalý stav

Témata:  počasí mraky

Aktuálně se děje

27. července 2026 15:43

Trumpova nová cla českou ekonomiku neochromí. Problémem je jejich trvalost

Nová americká cla, která administrativa prezidenta Donalda Trumpa zdůvodňuje nedostatečným postupem obchodních partnerů proti zboží vyráběnému nucenou prací, představují z hlediska české ekonomiky další nepříznivý zásah do mezinárodního obchodu. Nejde však o šok, jenž by měl české hospodářství bezprostředně zásadněji poškodit. Evropská unie bude patřit do skupiny ekonomik zatížených desetiprocentní sazbou, zatímco země, které podle Washingtonu nemají odpovídající zákaz dovozu výrobků vznikajících nucenou prací, čelí sazbě 12,5 procenta.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy