Po olympiádě Češi v hokejovou medaili nevěří

Čtvrté místo, stejně jako na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Taková je předpověď Čechů pro nadcházející hokejové mistrovství světa, které se uskuteční v Dánsku.

Ilustrační fotografie
reklama

Respondenti v průzkumu agentury NMS Market Research více věří týmům z Ruska, Švédska a Kanady, jež je fanoušky pasována na největšího favorita turnaje. I když podle Čechů skončí reprezentace mimo pódiové umístění, přímé přenosy v televizi hodlá sledovat až 83 % dotázaných.

V olympijském roce téměř vždy hlad po hokejovém mistrovství klesá. Letos je pokles oproti předchozím letům výrazně nižší, především z toho důvodu, že v jižní Koreji se nepředstavili hráči z kanadsko-americké NHL. I proto nadcházejí mistrovství světa láká nejen fanoušky, ale i novináře z celého světa. Na šampionátu se totiž objeví taková esa jako Connor McDavid, Patrick Kane nebo Oliver Ekman-Larsson.

Oporami budou Francouz, Červenka a Jordán

Největší oporou českého týmu bude podle fanoušků Pavel Francouz. „Pavel Francouz na olympiádě rozhodně nezklamal. Navíc na veřejnost těsně před šampionátem prosákla zpráva o tom, že si jde plnit své dětské sny do Colorada, kde se bude snažit proniknout do kádru Avalanche. Mistrovství světa by mělo být prvním krokem, jak své šéfy zaujmout a zajistit si tak po boku Semyona Varlamova pevné místo v sestavě,“ říká Kamil Kunc, Client Service Manager agentury NMS Market Research. Mezi tři největší opory týmu zařadilo Francouze 65 % respondentů. 46 % procent dotázaných zvolilo nového kapitána Romana Červenku, 23 % hlasovalo pro obránce Michala Jordána.

Turnaj v Dánsku bude posledním mezinárodním představením trenéra Josefa Jandače. Ten od nové sezony povede tým Metallurgu Magnitogorsk. České reprezentace pod jeho vedením prochází generační obměnou a fanoušci nemají přehnaná očekávání. Předpokládá se, že Češi postoupí ze skupiny (uvedlo 64 % dotázaných), na medaili ale nedosáhnou. V cenný kov věří 34 % Čechů.

Ani zájem o sázení na hokejový šampionát není tak vysoký jako u předešlých sportovních událostí. V průběhu mistrovství si plánuje vsadit pouze 31 % Čechů, většina z nich u sázkové kanceláře Tipsport (64 %).

*Průzkum proběhl v dubnu 2018 na reprezentativním vzorku 512 respondentů. Data se sbírala on-line v Českém národním panelu.

Témata: sport | hokej | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky