Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V ČR vzniklo letos o sedm procent více firem než před rokem

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Letos bylo v ČR zaregistrováno 8025 nových firem. což je zhruba stejně jako ve srovnatelném období roku 2019 a o sedm procent více než loni. Celkový počet firem v ČR vzrostl na 523.186. Informace dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode A Dun & Bradstreet Company.

"V loňském roce se podnikatelé museli vyrovnat se zcela novými podmínkami, které si vynutila pandemie onemocnění covid-19. To se odrazilo na prudkém propadu našeho hospodářství a většiny ekonomických ukazatelů, včetně zájmu o zakládání nových firem. Ačkoliv situace na trhu není stále příznivá a ekonomika je svázána mnohými opatřeními, s cílem brzdit šíření coronaviru, za první tři měsíce bylo založeno o 548 firem více než loni," uvedla analytička Bisnode A Dun & Bradstreet Company Petra Štěpánová.

I když jde podle ní o příznivou zprávu, v ČR bylo registrováno méně nových subjektů než mezi lety 2017 až 2019. Rok 2017 byl co do počtu nově založených firem rekordní. Letošní trend zakládání nových společností má prozatím vzestupnou tendenci. V lednu vzniklo 2451 firem, o měsíc později to bylo 2556 a v březnu 3018,“ doplnila Štěpánová.

V České republice bylo ke konci prvního kvartálu registrováno celkem 523.186 firem, z toho 496.369 společností s ručením omezeným a 26.817 akciových společností. Přes vznik 8025 nových firem se celkový počet registrovaných subjektů se zvýšil pouze o 4612.

Témata:  firmy

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.