Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česku finanční krize nehrozí, je přesvědčen Kalousek

Česku finanční krize nehrozí, pro vývoj ekonomiky v ČR ale bude rozhodující rekapitalizace evropských bank. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) to řekl v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce.

Podle Kalouska je pro vývoj ekonomiky podstatné, jak eurozóna dokáže vyřešit problémy v bankovním sektoru. Obává se však, že řešení nebude důsledné.

"Pak nás čeká poměrně vleklá finanční krize. Ta nezasáhne český bankovní systém. Finanční krize Česku nehrozí, ale vleklá finanční krize se překlopí do krize poptávky, krizi hospodářskou, a to exportní ekonomiku, kterou česká ekonomika je, zasáhne velmi," upřesnil Kalousek. Je přesvědčený, že rozhodující pro vývoj ekonomiky v Česku bude to, jak se podaří zrekapitalizovat banky v Evropě, zejména v zemích eurozóny.

Témata:  ekonomika Miroslav Kalousek

Související

Aktuálně se děje

10. června 2026 16:15

Radost bez bariér. Děti z Klokánku mohou znovu zdarma využívat pražské bazény

Hlavní město pokračuje v dlouhodobé podpoře dětí z Fondu ohrožených dětí (FOD) Klokánek. Díky spolupráci s městskou společností Trade Centre Praha, a.s. (TCP), která mimo jiné spravuje a provozuje Aquacentrum Šutka, Hloubětínský bazén a bazén na Strahově, byly dětem prodlouženy čipy umožňující bezplatný vstup do těchto areálů.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Práce v kanceláři

Firmy je přehlížejí, přitom jsou nejvěrnější. Řeč je o zaměstnancích 55+

Česká pracovní síla stárne a boj o zkušené talenty se zostřuje. Přesto většina firem stále nemá strategii, jak pracovníky ve věku nad 55 let získávat, rozvíjet a udržet, což ukazuje průzkum Randstad HR Trends 2026. Jde přitom o generaci, která vykazuje nejvyšší loajalitu a nejnižší fluktuaci. Data z dalšího průzkumu Workmonitor 2026 zase boří rozšířený stereotyp: tito pracovníci jsou často otevření i novým technologiím včetně umělé inteligence.