Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Školákův první školní den. Jak ho správně naplánovat?

Škola, ilustrační fotografie
Škola, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Je to tady. Z kdysi malého miminka vyrostl budoucí školák, kterému se otevírá další devítiletá etapa jeho života. Poradíme vám, jak zvládnout první školní den co nejlépe. Dítě pak může mít z nástupu do školy pěkný zážitek.

Ne všechny školy mají harmonogram prvního dne stejný. Děti tam mohou být pár minut, hodinu, ale taky celé dopoledne. Tyto informace si proto ověřte na webových stránkách vaší školy. Důležité je si také zjistit, jestli můžete být ve škole s dítětem i vy, případně babičky a dědečkové.

Zjistěte si, jaké jsou zvyky ve vaší škole. Postupně se u nás stává zvykem tradice vítacích kornoutů. Ten ale nemusí být plný sladkostí - hodí se do něj i sušené ovoce. S dítětem také můžete vyrobit vlastní kornout a originálně ho vyzdobit. Když nebude stíhat, nechte dítě vybrat kornout v obchodě.

Je dobré si tento den zařídit v práci volno. Můžete potom nástup školáka do školy náležitě oslavit, zajít do cukrárny, případně si udělat po návštěvě školy pěkný výlet. Přece jen se jedná o novou etapu života vašeho dítěte, udělejte tento den nezapomenutelný.

Je vhodné donést paní učitelce květinu. Dítěti nezapomeňte přibalit talisman pro štěstí a nachystejte mu oblíbenou svačinku.

Jak tomu už bývá zvykem při slavnostních okamžicích, nezapomeňte si doma fotoaparát. Na tento den budete po letech vzpomínat prostřednictvím fotografií.

Témata:  školství

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Microsoft viní z pátečního největšího IT výpadku dějin Evropskou unii

Microsoft viní z pátečního největšího IT výpadku dějin Evropskou unii. Koncem předminulého desetiletí hrozilo americké firmě vyšetřování a tučné pokuty ze strany Evropské unie, a to kvůli údajně nesoutěžnímu jednání (systémy Windows plnily svoji roli dostatečně spolehlivě, takže běžní uživatelé neměli moc důvod hledat alternativy). Takže roku 2009 raději s Bruselem uzavřela dohodu, že bude sdílet své rozhraní API pro klientské a serverové operační systémy Windows s vývojáři bezpečnostního softwaru třetích stran.