Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Evropské burzy si připsaly výrazné zisky

Evropské trhy uzavřely úterní obchodování se silnými zisky, německý akciový index DAX si polepšil o 1,89 procenta. Informovala o tom agentura Reuters.

Investoři s napětím čekají na klíčové hlasování řeckého parlamentu. Ten bude rozhodovat o vyslovení důvěry nové řecké vládě, která má v 300členném parlamentu celkem 155 křesel. V poslední době se ale objevují neshody i uvnitř vládnoucí strany PASOK. Na trzích se podepsala poslední data vypovídající o stavu na americkém trhu s nemovitostmi. Květnový prodej starších domů v USA klesl méně, než se očekávalo. Francouzský index CAC 40 vzrostl 2,04 procenta, britský FTSE 100 posílil o 1,44 procenta. Německý DAX stoupl o 1,89 procenta.

Témata:  burza Evropa

Související

Aktuálně se děje

23. března 2026 13:03

20. března 2026 12:40

11. března 2026 11:46

Růst cen benzínu a nafty může státu přinést téměř miliardu měsíčně

Pokud by probíhající válka v Íránu trvaleji zvedla ceny pohonných hmot v Česku, státu se zvýší příslušné daňové inkaso. Pokud tedy vyšší cena pohonných hmot neodradí významnější část motoristů od cestování vozem. Pokud by ale došlo vlivem dražší ropy k růstu cen pohonných hmot modelově z 33 Kč/l na 40 Kč/l, takové výraznější omezování cestování by se ještě konat nemuselo. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Putinův nečekaný jackpot: Rusko vydělává nejvíce od začátku invaze

Úder Spojených států a Izraele na Írán přišel přesně ve chvíli, kdy ruská ekonomika zažívala krušné časy, pod tíhou sankcí a hrozby cel ze strany USA slábla a příjem státní kasy z prodeje ropy byl na několikaletém maximu. Jenže stačilo několik týdnů a je vše jinak. V minulém týdnu Rusko získalo prodejem námořně vyvážené ropy 2,46 miliardy dolarů (zhruba 52 miliard korun), spočítala agentura Bloomberg. To je nejvyšší týdenní tržba od druhého týdně měsíce března 2022.