Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na trhu je falšovaná treska. Podílem svého masa rybu příliš nepřipomíná

Ryby, ilustrační fotografie
Ryby, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Společnost Makro musí okamžitě z trhu stáhnout závadnou šarži mražených aljašských tresek. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) totiž odhalila, že ve výrobku je místo 80 procent masa pouze 46,3 procenta a informace na obalu jsou tak lživé.

Milovníci ryb by nyní měli zbystřit. Na trhu se totiž podle zjištění Státní zemědělské a potravinářské inspekce nachází mražená Aljašská treska, která s celkovým podílem svého masa rybu příliš nepřipomíná.

"Na obalu potraviny je mj. uvedeno: Hmotnost po dokapání 800g (pozn.: tj. obsah masa 80%). Laboratorní rozbor ale stanovil obsah masa ve výrobku jen na 46,3% hmotnosti potraviny," uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

"Informace na obalu tak byla zavádějící ohledně skutečného obsahu masa a SZPI nařídila kontrolované osobě, aby falšovanou šarži potraviny stáhla z nabídky," dodal.

Tento případ přitom není ojedinělý a počet falšovaných ryb z dovozu podle SZPI narůstá. V tomto případě je závadnou šarží Aljašská treska filety v balení 1 kilogram, s označením data minimální trvanlivosti do 24. 6. 2017, dovozce: Frigoexim s.r.o., Březinova cesta 136, Litoměřice, země původu: Čína.

Témata:  Ryby Státní zemědělské a potravinářské inspekce

Aktuálně se děje

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

12. dubna 2024 16:42

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku. Při rozhodování mezi nájemním bydlením a pořízením vlastní nemovitosti na hypotéku většina lidí srovnává výši tržního nájemného s měsíční splátkou hypotéky. Která z částek je aktuálně vyšší?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

USD

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.