Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ŠkoFIN mění svůj název na Volkswagen Financial Services

Starý název ŠkoFIN zmizí
Starý název ŠkoFIN zmizí
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Společnost ŠkoFIN s.r.o., lídr na tuzemském trhu financování automobilů, se k 1. lednu 2016 přejmenuje na Volkswagen Financial Services s.r.o. Důvodem změny obchodního názvu je sjednocení celosvětové image skupiny, výraznější posílení firemní kultury a intenzivnější sdílení globálního know-how společnosti, které přispěje mimo jiné k dalšímu rozšiřování nabídky produktů a služeb. Nový název bude společnost využívat v marketingové komunikaci již od poloviny letošního září, informuje Volkswagen Financial Services.

„Rozhodnutí změnit po 23 letech obchodní jméno ŠkoFINu nebylo snadné. Jedná se však o logický krok. Jsme si vědomi toho, že naši zákazníci mají své individuální potřeby a od naší společnosti očekávají ty nejmodernější a sofistikované finanční služby. Jako Volkswagen Financial Services budeme schopni lépe využívat veškerých benefitů skupiny,“ říká Joachim Ewald, jednatel společnosti, a dodává: „Úroveň kvality našich produktů a profesionalitu našich služeb budeme i nadále zvyšovat a zároveň chceme našim zákazníkům poskytovat nové formy financování zajišťující mobilitu.“

Aktuálně se změna týká výhradně obchodního názvu společnosti. Změna názvu společnosti nabude právní moci k 1. 1. 2016. ŠkoFIN s.r.o., od nového roku Volkswagen Financial Services s.r.o., zůstává 100% dceřinou společností Volkswagen Financial Services AG. Pro komunikaci s klienty jednotlivých automobilových značek budou nově využívány odpovídající značky – Volkswagen Financial Services, Audi Financial Services, SEAT Financial Services, ŠKODA Financial Services a DUCATI Financial Services. Pro nabídku firemní klientele (fleet), nabídku nekoncernových a ojetých vozů bude využíván obchodní název Volkswagen Financial Services. 

Nejsilnější hráč na trhu

ŠkoFIN, nově Volkswagen Financial Services, nabízí produkty v oblasti úvěru, finančního a operativního leasingu, pojištění a služeb soukromým osobám, podnikatelům i firmám. Dlouhodobě je jedničkou na českém trhu ve financování vozů a nabízí finanční služby již pro většinu značek vozů z koncernu Volkswagen. Jednateli společnosti jsou Joachim Ewald (od 1. března 2014) a Reinhard Mathieu (od 1. září 2015). 

Na změnu názvu společnosti bude od září upozorňovat i stávající komunikační koncept s Milanem Šteindlerem v hlavní roli. Opět ho uvidíme ve známé laboratoři, kde se prostřednictvím dalšího ze svých pokusů přesvědčí o tom, že po akci následuje reakce. Od 14. září budou spuštěny také redesignové  webové stránky na nové doméně www.vwfs.cz. 

Témata:  Volkswagen Financial Services

Aktuálně se děje

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

10. listopadu 2025 12:53

Říjen přinesl konec sezónních prací, nezaměstnanost stoupla na 4,6 %

„Nezaměstnanost v říjnu mírně vzrostla. Podíl nezaměstnaných osob činil 4,6 %, což bylo o desetinu procentního bodu více než v září a o 0,8 procentního bodu více než před rokem. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat ÚP. Jedná se ovšem o přirozený sezónní vývoj. V říjnu totiž končí většina sezónních prací a část zaměstnanců se tak vrací do evidence ÚP. Zároveň se do nezaměstnanosti stále propisuje příliv absolventů, kteří hledají své první zaměstnání,“ říká Radovan Hauk, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy