Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook má nového „šéfa pro soukromí“

Společnost Facebook provozující stejnojmennou sociální síť zřídila novou manažerskou funkci, ředitele pro ochranu soukromí. Reagovala tak na četné stížnosti uživatelů, informuje ve středu agentura AFP.

Do této funkce nastoupí v polovině října Erin Eganová, právnička z firmy Covington & Burling, která se specializuje na ochranu dat a soukromí.

Tým Facebooku rovněž v říjnu rozšíří i Louisa Terrellová, bývalá poradkyně amerického prezidenta Baracka Obamy pro záležitosti legislativy. Vedení společnosti svěřilo do jejich rukou veřejnou politiku Facebooku.

Kromě toho společnost, které patří nejpopulárnější a největší sociální síť na světě, zaměstnala Erika Manna, bývalého německého poslance Evropského parlamentu. Má řídit novou ústřednu Facebooku v Bruselu.

Témata:  internet Facebook

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:06

21. dubna 2026 12:47

Nepříjemné překvapení před odjezdem: zájezd může zdražit

Zaplacená záloha ani doplacený celý zájezd samy o sobě neznamenají, že cestovní kancelář nemůže sáhnout klientovi hlouběji do kapsy. Zvýšení ceny už sjednaného zájezdu připouští občanský zákoník jen ve výjimečných případech. Musí pro něj existovat zákonný důvod, musí být předem sjednáno ve smlouvě a pořadatel musí zákazníkovi srozumitelně vysvětlit, proč zdražuje a jak novou částku vypočetl.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy