Ovládne Babiš Českou televizi? Začal ostrý boj

Volby do Rady ČT i Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se blíží a mezi poslanci a politiky začíná být dusno. Někteří se totiž obávají, že by ministr financí Andrej Babiš mohl ovládnout veřejnoprávní Českou televizi.

Ilustrační fotografie

Parlamentní strany, ať už koaliční nebo opoziční, se proto spojují ve snaze zabránit hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše, aby Českou televizi ovládl. Upozornily na to Lidové noviny.

Riziko, že by k něčemu takovému mohlo dojít, je reálné. Poslance totiž čeká za nedlouho hned dvojí volba, do Rady ČT bude zvoleno pět lidí, a v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání se vymění osm členů.

Podle LN se strany spojují na základě projevu premiéra Bohuslava Sobotky, který na nedávném sjezdu ČSSD uvedl, že považuje za nutné obhájit nezávislost veřejnoprávních médií.

Podobně jako v předchozích letech i tentokrát provázely volby obou rad dohody poslaneckých klubů. Deník ale zjistil, že se letos sice o volbě obou rad se dohodly jak koaliční, tak opoziční strany, ale s výjimkou hnutí ANO. To Babišovy poslance řádně zaskočilo.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky