Rána pro lobbing? Láska chce veřejný diář politiků

Strana zelených chce jít příkladem ostatním stranám, které mnohdy jen mluví o boji s korupcí a "skutek utek". Lídr středočeské kandidátky Václav Láska vymyslel iniciativu, do které se zapojili i další politici strany.

660

Václav Láska s předsedou strany Ondřejem Liškou představili plán na transparentní financování strany a hlavně na zpřístupnění veškerých informací o práci případných zelených poslanců ve sněmovně.

"Veřejný elektronický diář poslance bude přístupný na internetu pro každého a bude obsahovat informace o všech schůzkách lobbistické povahy i o legislativní činnosti daného poslance," stojí v prohlášení strany. Český stát je často terčem kritiky za to, že zde není omezen lobbing a politici nemusí hlásit s kým a proč se schází.

"Cílem je zprůhlednit politiku a omezit vliv takzvaných politických podnikatelů. Na jejich vrub jdou často zbytečné a předražené veřejné zakázky. Dost bylo drahých Pandurů nebo nesmyslných IT zakázek v Lesích ČR," uvedl Václav Láska.

Poslanci se dosud bránili podobnému veřejnému diáři. Prý není legislativně možný. Cílem iniciativy je dokázat přesný opak.

Témata: lobbing

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky