Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Miliardář Kellner se zbavil Sazky! Jejím 100% vlastníkem se stane skupina KKCG

Miliardář Kellner se zbavil Sazky! Jejím 100% vlastníkem se stane skupina KKCG

Foto: Jan Zýka / INCORP images

Stoprocentním vlastníkem loterijní Sazky se stane mezinárodní investiční skupina KKCG. Ta se na koupi zbylého 50procentního podílu v sázkové jedničce na českém trhu dohodla se skupinou PPF v pondělí.

"Akvizice zbylých 50 procent v Sazce je pro nás úspěšným dokončením investice skupiny KKCG, která započala již na počátku loňského roku. Po období stabilizace přichází čas na další expanzi. Sazka pro nás představuje velmi silnou platformu pro dlouhodobý rozvoj nejen v oblasti loterií, ale i pro další retailové byznysy na českém trhu," uvedl člen představenstva skupiny KKCG Pavel Šachor a dodal: "Chceme, aby se Sazka i do budoucna významně podílela na podpoře a rozvoji sportovního a kulturního prostředí."Obě skupiny se dohodly, že jakékoli bližší informace k transakci nebudou zveřejněny.Dokončení transakce ještě podléhá schválení Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.Sazka je s 55letou tradicí a s více než 90procentním podílem jedničkou na loterijním trhu v Česku.

Témata:  sazka

Související

Aktuálně se děje

13. července 2026 17:01

Půjčka pro podnikatele: kdy se vyplatí sáhnout po rychlém řešení?

Podnikání je přesně o tom – o schopnosti reagovat rychle. Jenže rychlost stojí peníze, a peníze ne vždy přijdou ve chvíli, kdy je nejvíc potřeba. Znám to z vlastní zkušenosti: faktura odešla, ale peníze na účtu nejsou. Dodavatel čeká, nájemné se blíží a zákazník ještě nezaplatil. V takové chvíli půjčka pro podnikatele přestává být tabu a stává se čistě praktickým nástrojem.

Zdroj: Komerční článek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Trumpova nová cla českou ekonomiku neochromí. Problémem je jejich trvalost

Nová americká cla, která administrativa prezidenta Donalda Trumpa zdůvodňuje nedostatečným postupem obchodních partnerů proti zboží vyráběnému nucenou prací, představují z hlediska české ekonomiky další nepříznivý zásah do mezinárodního obchodu. Nejde však o šok, jenž by měl české hospodářství bezprostředně zásadněji poškodit. Evropská unie bude patřit do skupiny ekonomik zatížených desetiprocentní sazbou, zatímco země, které podle Washingtonu nemají odpovídající zákaz dovozu výrobků vznikajících nucenou prací, čelí sazbě 12,5 procenta.